Unimog Mercedes'in 4x4 Kamyonu

  • Konuyu başlatan
  • Moderatör
  • #1

Mrcds-Bnz

Moderator
Katılım
23 Nis 2020
Adı
Mercedes-Benz
Konum
Türkiye
Mesajlar
49
Tepkime puanı
20
Bu yazımızda sizlere Mercedes Unimog araçları Mercedes Forum ile anlatmaya çalışalım.

Mercedes Unimog, Daimler AG tarafından Mercedes-Benz markası altında üretilen 4 tekerlekten çekiş sistemi olan orta ölçekli kamyondur.
Unimog üretimi 1948'de Göppingen'deki Boehringer'de başladı. Daimler-Benz, 1951'de Unimog'un üretimini devraldı ve ilk olarak Mercedes-Benz Gaggenau fabrikasında üretti. 1951'den itibaren Unimog, Mercedes-Benz markası altında satıldı. Ancak, üç köşeli Mercedes-Benz yıldızına sahip ilk Unimog sadece 1953'te piyasaya sürüldü. 2002'den bu yana, Unimog Almanya'daki Wörth am Rhein'daki Mercedes-Benz kamyon fabrikasında inşa edildi .

Arazi yetenekleri nedeniyle, Unimogs ormanlarda, dağlarda ve çöllerde askeri araçlar, itfaiyeciler, keşif kampları ve hatta kamyon denemeleri ve Dakar Ralli baskınları gibi yarışmalarda bulunabilir . Batı Avrupa'da yaygın olarak kar küreme , belediye ekipmanı taşıyıcıları, tarım aletleri, orman ranger araçları, inşaat ekipmanları veya karayolu demiryolu araçları ve ordu personeli veya ekipman taşıyıcıları (zırhlı askeri versiyonunda) olarak kullanılırlar.

2018.jpg
 
Üst