Nedir bu Mercedes Comand

  • Konuyu başlatan
  • Moderatör
  • #1

Mrcds-Bnz

Moderator
Katılım
23 Nis 2020
Adı
Mercedes-Benz
Konum
Türkiye
Mesajlar
49
Tepkime puanı
20
Sizlere Mercedes Forum farklı ile Mercedes Comand sistemini anlatmaya çalışalım.

Kokpit Yönetimi ve Veri sistemi yani kısaca COMAND sistemi Mercedes-Benz araçlarındaki tüm ses , telematik ve telekomünikasyon işlevleri için kombine bir komuta ve kontrol merkezi görevi görür ve özel bir düz ekran içerir.
Ek olarak GPS navigasyon sistemi ve genel işlem ve kontrol mantığı, COMAND böyle bir CD / DVD sürücüsüne bir adres defteri, telefon, radyo gibi ve birçok durumda bileşenleri içerir.

CD / DVD değiştiriciler, ses sistemi ve surround ses yükseltici, TV alıcısı ve isteğe bağlı Linguatronic ses kontrolü gibi diğer (genellikle ayrı) cihazlara bağlanır.
Tüm COMAND sistemlerinin temel bir özelliği, multimedya, navigasyon ve telefon gibi çeşitli fonksiyonlar arasında derin entegrasyon sağlamak ve ayrıca çoklu sunum ve kontrol olanaklarına izin vermektir. İşlevsel entegrasyonun bir örneği, bir telefon çağrısı geldiğinde veya navigasyon rehberliği verildiğinde diğer ses kaynaklarının sesinin kapatılabileceği durumdur.

Ayrıca, ana ses sisteminin, hoparlörlerin ve mikrofonun mantıksal ve işlevsel olarak ayrı olmak yerine tüm bu işlevler için kullanılması da söz konusudur. Çoklu sunum ve kontrol olanakları ile ilgili olarak, COMAND tabanlı araçlar direksiyon simidi kontrollerinin ana COMAND düğmeleri ile birlikte kullanılmasına izin verir ve kontrolör ve COMAND ile ilgili durum bilgisi ve talimatları ana COMAND ekranına ek olarak gösterge panelinde görüntülenebilir.

Fabrikada takılmış olan araçlardaMercedes-Benz arka koltuk eğlence sistemi, aynı zamanda COMAND sistemi ile entegrasyon sağlar, örneğin arka koltuk ekranlarının COMAND TV alıcısından içerik göstermesini veya arka DVD sesini otomobilin surround ses sistemi üzerinden çalmasını sağlar.

COMAND ilk olarak sadece amiral gemisi S-Serisi ve CL-Serisi modellerinde tanıtıldı. Daha sonra diğer Mercedes arabalarında da mevcut olmaya başladı.
 
Üst