Mercedes araçların performans ve tasarım şirketi AMG

  • Konuyu başlatan
  • Moderatör
  • #1

Mrcds-Bnz

Moderator
Katılım
23 Nis 2020
Adı
Mercedes-Benz
Konum
Türkiye
Mesajlar
49
Tepkime puanı
20
Bu yazımızda sizlere Mercedes Forum aracılığı ile Mercedes AMG nedir, ne iş yaparlar anlatmaya çalışalım.

amglogo.png

Yaygın olarak AMG olarak bilinen Mercedes-AMG GmbH, Daimler AG'nin yuksek performans araçlar üreten bir şirketidir. AMG şirketi mühendislerini Mercedes'ten bağımsız olarak işe alır, Mercedes araçları özelleştimek için onlarla sözleşmeler yapar. Mercedes AMG merkezi Affalterbach , Baden-Württemberg ALMANYA'da bulunur.

AMG modelleri, tipik Mercedes muadillerine göre daha yuksek performans, daha agrasif görünüm ve daha fazla karbon fiber parçalara sahiptir. AMG modelleri Mercedes modellerinin e pahalı ve en performanslı serileridir.

AMG açılımı ise Aufrecht, Melcher ve Großaspach (Aufrecht'in doğum kasabası) anlamına gelmektedir.

AMG yarış motorları tasarlayıp, onları test etmek ile işe başladı. Standart mercedes araçları motor ve performans parçaları ile modifiye edip, üstün yol arabaları üretmekle devam etti.

1980'lerin başından ve 1990'a kadar AMG, Daimler-Benz'den tamamen bağımsız bir şirket olarak çeşitli motor performans paketleri, alaşım jantlar ve şekillendirme ürünleri sundu. 1990 yılında AMG, Daimler-Benz ile bir işbirliği anlaşması imzaladı ve daha sonra Mercedes-Benz showroomlarında AMG seçenekleri ve otomobiller görücüye çıkarıldı; 1999 yılında DaimlerChrysler AG olarak bilinen Daimler AG, AMG'nin kontrol payını satın alarak şirketi Mercedes-Benz serisinin bir parçası haline getirdi.

Bütün AMG motorlar ( 35, 43 ve 53 te 6 motor hariç ) Almanya'da " tek adam, tek motor " felsefesi ile özel olarak bir kişi tarafından üretilir. Motoru ureten kişi ise motora soğuk bir damga harfi ile ismini imzasını atar.


Mercedes AMG GT

amg gt.jpgAMG CLS 63

cls63.jpgAMG E63

e63.jpgAMG SL65

sl65.jpeg
 
Üst